Időkorlát Lejárt!

A vásárlási időkorlát lejárt a következő vásárlásánál:

Hamarosan lejár az időkorlát

jegyek vásárlási időkorlátja 01:00 percen belül lejár.
Ezután a foglat helyeket más megvásárolhatja Ön elől.

BROADWAY.HU

Ázsia szívében 2: Okayamai Gakugeikan Művészeti Iskola Nagyzenekara

Budapesti Kongresszusi Központ

2018. március 27. 19:30

A világot járt japán csodazenekar végre Budapesten!

Japánban a zene sokkal fontosabb része az emberek életének. A tradicionális japán formákon túl, 1872 óta a magán- és közoktatásnak egyaránt kötelező elemei a nyugati klasszikusok. Nem véletlen, hogy mára olyan városok, mint Bécs, New York vagy London mellett a nyugati klasszikus zene fellegvára lett Tokió is. Különösen nevesek a gimnáziumi és egyetemi zenekarok, amelyek sok évtizedes történetük során világszerte ismertek lettek.

Az Okayama Gakugeikan zenekart 1960-ban alapították. Japán  festői szépségű  Okayama prefektúrájában található, Szaidaidzsi  városában. 1300  diák tanul  itt. A  zenekarban  1974  óta  zenél  együtt   150 növendék.  Évente a  helyi  őszi bérletsorozatukon felül  40 koncertet adnak  Japán szerte. Kétévente külföldön  turnéznak,  az Egyesült Államokban, Ausztráliában és több európai államban, Dániában és Ausztriában léptek már  fel.

2011-ben  a Floridai Zenetanárok Egyesületének éves konferenciájára mint Japán képviselője kaptak meghívást  és nagy sikert arattak fellépéseikkel. Japánban  tizenhat alkalommal szerepeltek országos versenyeken és öt alkalommal aranyéremmel tértek vissza az iskolába. 2013-ban erős nemzetközi mezőnyben versenyeztek egy ausztriai Fúvószenekari Fesztiválon, ahol különleges elismerésként megkapták a nagydíjat.

Budapesti szereplésük egy hosszabb turné része, a megelőző napon nem kissebb helyen, mint a  bécsi Musikvereinben adnak koncertet.

VEZÉNYEL: Nakagawa Shigenori

Műsor terv:

James Barnes: Simphonia Overture
Joe Hisaishi: Howe’s Morning Castle
Respighy: Pini di Roma
és egy magyar közönségnek készült meglepetés!

Az Ázsia szívében egy különleges koncertsorozat, amely során két világhírű japán szimfonikus zenekart hallgathat meg élőben.

MÁRCIUS 9. (PÉNTEK) 19:30

Ázsia szívében 1: KEIO Wagner Szimfonikus Zenekar

MÁRCIUS 27. (KEDD) 19:30

Ázsia szívében 2: Okayamai Gakugeikan Művészeti Iskola Nagyzenekara

Itt és Most

JEGYEK

2018. március 27. 19:30
Földszint Balközép,Földszin... 2 000 Ft

Hogyan juthatok oda?

Megközelíthetőség

Budapesti Kongresszusi Központ

Budapest, Jagelló út 1-3.